Široká paleta řešení

Stoupající rozmanitost výroby, kratší výrobní cykly a rostoucí nároky na kvalitu – to jsou pouze 3 z mnoha aktuálních požadavků výrobních firem. Od měřicích, seřizovacích a kontrolních přístrojů je očekávána flexibilita a efektivní optimalizace výrobního procesu.

Široká výrobní paleta Zoller začíná přístrojem »smile«, přes modulární, vertikální přístroje »venturion«, procesně orientované přístroje »pom« až po highend řešení – plně automatické měření všech parametrů nástrojů na přístroji »threadCheck«.

Prémiová výrobní řada přístrojů »venturion« nabízí mnoho rozličných variant a opcí. Přístroj je možné přizpůsobit přesně dle požadavků zákazníka: např. díky výklopné kameře lze na přístroji provádět kontrolu řezné geometrie a vše podrobně dokumentovat. Často využívaným měřicím programem jak výrobci nástrojů, tak i firmami, kde se používají kulové frézy nebo frézy s rohovým rádiusem, je program pro skenování a vyhodnocení rádiusů »contur«.

V kombinaci s induktivním tepelným upínáním nástrojů je přístroj »redomatic« všestranným zařízením. Vedle všech výhod lez nástroje tepelně upnout s přesností ± 0,01mm – ideální řešení pro stroje s více vřeteny.

Výhody uživatele v pěti bodech:

  1. Na obsluze nezávislé a µ-přesné měření díky kamerovému zpracování obrazu »pilot«.
  2. Kontrola nulového bodu zamezuje výrobě zmetků a kolizi stroje kvůli chybně změřeným nástrojům – taková jedna chyba vychází cenově jako investice do nového seřizovacího přístroje Zoller.
  3. Kontrola nástrojů, jako je obvodové a čelní házení nebo stav řezné hrany včetně skutečných rozměrů zvyšuje životnost nástrojů, zlepšuje kvalitu povrchu a přesnost.
  4. Vyšší procesní bezpečnost ve výrobě díky definovaným měřicím procesům a kontrole tolerancí nástrojů.
  5. Rozhraní pro CAM systémy, měření seřizovacích listů a přenos dat přímo na řídicí sytém obráběcího stroje.