»toolBalancer 550/750« – rozšíření produktové palety přístrojů ZOLLER

15. 09. 2022

Technologie vyvažování v ergonomickém designu

Také nová série přístrojů »toolBalancer 550/750« je vyvinuta firmou ZOLLER. Jedná se o vysoce přesný vyvažovací systém pro nástroje a nástrojové držáky, díky němuž roste bezpečnost procesu a kvalita vyrobených dílců. Podle délky nástroje je možné volit mezi verzí »toolBalancer 550«, pro nástroje do délky 550 mm, a verzí »toolBalancer 750« pro nástroje do délky až 750 mm. Oba přístroje mají masivní základnu díky použití tuhého a vibrace tlumícího materiálu UHPC a jsou vybaveny bezpečnostním krytem »twinPanel«, který zajišťuje obsluze maximální ochranu před případným rotujícím nástrojem. Opět byl kladen důraz na ergonomii. »toolBalancer« nabízí i odkládací prostor pro adaptery a další příslušenství.

ZOLLER »Erfolg ist messbar«

S nadšením pro měřicí, seřizovací a kontrolní techniku vyvíjí ZOLLER již více jak 75 let inovativní řešení pro vyšší hospodárnost ve výrobním procesu. Více jak 40.000 měřicích a seřizovacích přístrojů a softwarových řešení dodaných po celém světě jasně hovoří o předním postavení firmy na světovém trhu.

 

Více informací:
»toolBalancer550/750«

Podrobná videa:
videa »toolBalancer 550/750«

»powerShrink 400/600« – rozšíření produktové palety přístrojů ZOLLER

08. 09. 2022

Systém tepelného upínání pro maximální bezpečnost procesu

Série přístrojů »powerShrink 400/600« se vyznačuje ergonomickým designem, který zajišťuje efektivní ovládání. Výjimečnou vlastností tohoto roky dlouhého vývoje je 30% úspora energie proti předchozímu OEM modelu. ZOLLER tak vychází vstříc požadavkům zákazníků na snižování energetické náročnosti. Zcela nový ovládací koncept ZOLLER »actbyLight« nabízí navádění uživatele světelným upozorněním, což výrazně zvyšuje bezpečnost a efektivnost obsluhy přístroje. »powerShrink 400/600« je optimální souhrou elektroniky, softwaru a mechaniky a provede obsluhu rychle a procesně bezpečně celým postupem tepelného upínání. Výsledkem je snížení nákladů na energie, úspora potřebného času obsluhy a šetrné zacházení s tepelnými nástrojovými držáky.

Typické pro ZOLLER – vše z jedné ruky

Nové produkty ZOLLER spojují inovace a pokrok. Již v roce 2002 měl ZOLLER v nabídce vyvažovací a tepelné přístroje a díky tomu má za dvě desetiletí dostatek zkušeností. Pro firmu byla velká výzva nahradit stávající OEM přístroje, které nebyly vyráběny přímo u ZOLLER, zcela novými produkty vlastní konstrukce. Výsledkem vývoje jsou série »powerShrink 400/600« a »toolBalancer 550/750«.

 

Více informací:
»powerShrink 400/600«

Podrobná videa:
videa »powerShrink 400/600«

Přístroje »smile« – vhodné řešení pro každou výrobu

17. 08. 2022

»smile« 320 | 420 | 620 – hospodárnost napříč celou linií

Měřicí a seřizovací přístroje ZOLLER ze série »smile« lze individuálně
přizpůsobit požadavkům zákazníka. Přístroje zaujmou především
nekompromisní kvalitou a kompaktním designem – výjimečný design
nabízí skutečnou přidanou hodnotu.

»smile« – mnoho hardwarových a softwarových možností

Série nabízí na výběr z mnoha měřicích rozsahů, přes manuální až po
plně CNC řízení, na výběr je ze 3 řídicích elektronik »pilot 1.0«, »pilot
2mT« a »pilot 4.0«, manuální nebo silové upínání nástrojů, přenos dat
pomocí QR kódů, postprocesoru nebo pomocí RFID čipu. Variabilita
přístrojů »smile« ve svém segmentu opravdu vyniká.
Kamera pro kontrolu středu osy soustružení slouží pro kontrolu nebo
seřízení výšky soustružnického nože v ose Y a je důležitým faktorem
pro vysoký výkon a dlouhou životnost soustružnických nástrojů.
Perfektní seřízení zvyšuje životnost nástroje, a tím snižuje náklady na
nástroje. Nástroj pod středem zanechá na dílci čep, který musí obsluha
stroje odstranit. Nástroj nad středem zbylý čep urazí hřbetem nástroje
a dochází k poškození břitu. Zkracují se tak i časy na přestavbu stroje,
protože obsluha nemusí nástroje znovu upínat nebo dělat korekce a
stabilizuje se výrobní proces díky garantované kvalitě a přesnosti
ZOLLER.

TMS Tool Management Solutions: Správa skladů – hledání je u konce

17. 08. 2021

Kdo by to neznal: požadovaný nástroj není tam, kde by měl být nebo většinou bývá. Pak je nutné jej dlouho hledat nebo objednat nový a čekat. Oba postupy stojí čas, peníze a zkouší trpělivost obsluhy. Je však dobré, že existují řešení, která zajistí transparentnost, pořádek a přehled.

Pokud jsou nástrojová data k dispozici v digitální formě, lze je využít pro další možnosti. Jako je například skladování nástrojů a jejich komponentů. Každému nástroji a každému komponentu se přiřadí v softwaru ZOLLER TMS Tool Management Solutions skladové místo. Tato místa lze zobrazit graficky a skutečné umístění lze blíže specifikovat svítícími LED diodami na výdejních a skladovacích skříních.
Samozřejmě lze pomocí rozhraní integrovat výdejní skříně jiných výrobců a plně je využít.

Modulární skladové a výdejní skříně »Smart Cabinets« – inovativní skladová řešení pro jednotlivé komponenty nástrojů, kompletní nástroje a příslušenství pro výrobu

V třískovém obrábění se využívá velké množství komponentů – od výměnných břitových destiček přes monolitní nástroje, nástrojové držáky až po složené kompletní nástroje – takové možnosti musí moderní skladové systémy nabízet – od jednoduchých šuplíkových skříní až po elektronicky řízené, na správu nástrojů napojené, skladové systémy. ZOLLER má tuto problematiku podrobně zpracovanou a díky ucelenému systému skříní a skladů »Smart Cabinets« nabízí vždy vhodné řešení.

Vizualizace skladového místa

Software TMS podporuje uživatele při hledání požadovaných komponentů. Při kliknutí na komponent se na monitoru graficky barevně zobrazí požadovaná skříň v dané místnosti, požadovaný šuplík a odpovídají přihrádka v šuplíku. Požadovaný šuplík se elektronicky odemkne a svítící LED dioda na skříni označí odemčený šuplík. Pokud je v šuplíku více přihrádek a komponent je uložen v jednom z nich, je tato přihrádka v šuplíku na požadovanou dobu odemčena a označena LED diodou. Po vyjmutí komponentu se přihrádka zamkne a již ji nelze otevřít. Tím je zajištěno, že obsluha rychle najde potřebný komponent a vezme jen to množství, které potřebuje.

Hospodárnost na třetí

10. 03. 2021

Měření a seřizování se vyplatí

Profitujete z rostoucí produktivity celé Vaší výroby díky změřeným nástrojům. Díky přístroji ZOLLER zvýšíte produktivitu vašeho CNC stroje o 15%. Vaše investice se amortizuje za velice krátkou dobu.

Spočítejte si sami, kolik ušetříte díky přístroji ZOLLER.

Kalkulačka úspory

 

Příklad:

Úspora času díky změřenému nástroji mimo stroj jsou 2 minuty, na stroji obsluha vymění 10 nástrojů za směnu, při hodinové sazbě stroje 50 Eur. Pokud jsou ve firmě 3 CNC stroje a jsou v provozu 200 směn za rok, pak celkem na 3 CNC strojích ušetříte 200 hodin času, tzn. 200 hodin za rok stroje stojí a neobrábí. Úspora za rok je 10.000 Eur.

Při investici 15.000 Eur do přístroje ZOLLER se amortizace pohybuje v řádově v 18. měsících.

 

.

Nová generace »venturion 600«

16. 12. 2020

Nová generace »venturion 600« – vzorový příklad modulární stavby a využití ve všech typech výroby

Nová generace úspěšné modulární prémiové řady přístrojů »venturion 600« nabízí mnoho variant a provedení pro každé použití. Ať se jedná o základní verzi pro kusovou výrobu, nebo o automatizované měření, seřizování a tepelné upínání pro automobilovou sériovou výrobu »redomatic«, nebo o přístroj s protihrotem »reamCheck« pro přesné seřízení dlouhých výstružníků pro přesné vystružování otvorů, nebo o rozsáhlou axiální i radiální kontrolu řezné geometrie přístrojem »smartCheck« v ostřírnách či u výrobců řezných nástrojů. Stejný typ přístroje lze využít i ve firmách pro 100% vstupní kontrolu všech řezných nástrojů.

Široká paleta řešení

12. 11. 2020

Stoupající rozmanitost výroby, kratší výrobní cykly a rostoucí nároky na kvalitu – to jsou pouze 3 z mnoha aktuálních požadavků výrobních firem. Od měřicích, seřizovacích a kontrolních přístrojů je očekávána flexibilita a efektivní optimalizace výrobního procesu.

Široká výrobní paleta Zoller začíná přístrojem »smile«, přes modulární, vertikální přístroje »venturion«, procesně orientované přístroje »pom« až po highend řešení – plně automatické měření všech parametrů nástrojů na přístroji »threadCheck«.

Prémiová výrobní řada přístrojů »venturion« nabízí mnoho rozličných variant a opcí. Přístroj je možné přizpůsobit přesně dle požadavků zákazníka: např. díky výklopné kameře lze na přístroji provádět kontrolu řezné geometrie a vše podrobně dokumentovat. Často využívaným měřicím programem jak výrobci nástrojů, tak i firmami, kde se používají kulové frézy nebo frézy s rohovým rádiusem, je program pro skenování a vyhodnocení rádiusů »contur«.

V kombinaci s induktivním tepelným upínáním nástrojů je přístroj »redomatic« všestranným zařízením. Vedle všech výhod lez nástroje tepelně upnout s přesností ± 0,01mm – ideální řešení pro stroje s více vřeteny.

Výhody uživatele v pěti bodech:

  1. Na obsluze nezávislé a µ-přesné měření díky kamerovému zpracování obrazu »pilot«.
  2. Kontrola nulového bodu zamezuje výrobě zmetků a kolizi stroje kvůli chybně změřeným nástrojům – taková jedna chyba vychází cenově jako investice do nového seřizovacího přístroje Zoller.
  3. Kontrola nástrojů, jako je obvodové a čelní házení nebo stav řezné hrany včetně skutečných rozměrů zvyšuje životnost nástrojů, zlepšuje kvalitu povrchu a přesnost.
  4. Vyšší procesní bezpečnost ve výrobě díky definovaným měřicím procesům a kontrole tolerancí nástrojů.
  5. Rozhraní pro CAM systémy, měření seřizovacích listů a přenos dat přímo na řídicí sytém obráběcího stroje.

ZOLLER připraven na budoucnost

21. 01. 2019

Ze strany uživatelů je stále větší tlak je systémová řešení, samotné měření a seřizování nástrojů již často nedostačuje. Více jak 20 let ZOLLER nabízí i softwarová řešení.

Procesně bezpečné síťování výrobních oddělení je stále důležitější. Z tohoto důvodu nabízí ZOLLER hardwarová i softwarová řešení, která umožňují průchozí tok nástrojových dat výrobním procesem.

»smile« 320 | 420 | 620 – správné řešení pro všechny požadavky

Nová generace měřicích a seřizovacích přístrojů ZOLLER »smile« je k dostání v mnoha velikostech a provedeních. Díky tomu je možné přístroj individuálně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Přístroj udělá dojem především designem a nekompromisní kvalitou – zdokonalený design přináší skutečnou přidanou hodnotu.

Přístroj »smile« s všestranným softwarem »pilot« a dalšími hardwarovými a softwarovými pakety

Je jedno, jakou variantu zákazník požaduje – měřicí rozsahy a elektroniky »pilot 1.0«, »pilot 2mT« a »pilot 3.0« lze libovolně konfigurovat a dělají v tomto segmentu přístroj ZOLLER »smile« nedostižným.

Díky četným možnostem importů z cloud služeb umožňuje správa nástrojů ZOLLER efektivní a bezchybnou přípravu dat. ZOLLER nabízí průchozí řešení nástrojových dat celým výrobním procesem, od přípravy nástroje až po výstup změřených dat na obráběcí stroj.

Pro neustálý pohyb ve Vaší výrobě – SMILE

18. 01. 2018

Seřídit nástroj, vložit do stroje, poslat data na stroj a už létají třísky:

S přístrojem ZOLLER »smile« je možný přímý přenos dat do řídicího systému stroje.
Není to pouze bezpečnější než zadávání dat ručně, je to také mnohem rychlejší.

Výsledek sesít’ování: menší prostoje strojů, vyšší produktivita.

Zde najdete více informací.