mazak_open_day

Zákaznické dny Mazak, 11.04.2019

01. 04. 2019

Zjistěte, možnosti automatizační technologie společnosti Mazak a jejich partnerů, ABB+ELTEP, Renishaw, Zoller a Pilz. Těmito produkty lze dosáhnout okamžitého zvýšení produktivity i snížení nepřímých nákladů na práci.
Bude Vám k dispozici řada odborníků, kteří Vás celým dnem provedou. Můžete se těšit na praktické ukázky využití robotů ve strojírenském průmyslu, na automatizované měření obrobků, online měření nástrojů a v neposlední řadě na bezpečnost strojů a automatizovaných celků.

Odkaz na registraci

ZOLLER_3D_vyrobni_hala

ZOLLER připraven na budoucnost

21. 01. 2019

Ze strany uživatelů je stále větší tlak je systémová řešení, samotné měření a seřizování nástrojů již často nedostačuje. Více jak 20 let ZOLLER nabízí i softwarová řešení.

Procesně bezpečné síťování výrobních oddělení je stále důležitější. Z tohoto důvodu nabízí ZOLLER hardwarová i softwarová řešení, která umožňují průchozí tok nástrojových dat výrobním procesem.

 

»smile« 320 | 420 | 620 – správné řešení pro všechny požadavky

Nová generace měřicích a seřizovacích přístrojů ZOLLER »smile« je k dostání v mnoha velikostech a provedeních. Díky tomu je možné přístroj individuálně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Přístroj udělá dojem především designem a nekompromisní kvalitou – zdokonalený design přináší skutečnou přidanou hodnotu.

 

Přístroj »smile« s všestranným softwarem »pilot« a dalšími hardwarovými a softwarovými pakety

Je jedno, jakou variantu zákazník požaduje – měřicí rozsahy a elektroniky »pilot 1.0«, »pilot 2mT« a »pilot 3.0« lze libovolně konfigurovat a dělají v tomto segmentu přístroj ZOLLER »smile« nedostižným.

Díky četným možnostem importů z cloud služeb umožňuje správa nástrojů ZOLLER efektivní a bezchybnou přípravu dat. ZOLLER nabízí průchozí řešení nástrojových dat celým výrobním procesem, od přípravy nástroje až po výstup změřených dat na obráběcí stroj.

 

merici_a serizovaci_pristroj_venturion_450

Široká paleta řešení

21. 01. 2019

Stoupající rozmanitost výroby, kratší výrobní cykly a rostoucí nároky na kvalitu – to jsou pouze 3 z mnoha aktuálních požadavků výrobních firem. Od měřicích, seřizovacích a kontrolních přístrojů je očekávána flexibilita a efektivní optimalizace výrobního procesu.

Široká výrobní paleta Zoller začíná přístrojem »smile«, přes modulární, vertikální přístroje »venturion«, procesně orientované přístroje »pom« až po highend řešení – plně automatické měření všech parametrů nástrojů na přístroji »threadCheck«.

Prémiová výrobní řada přístrojů »venturion« nabízí mnoho rozličných variant a opcí. Přístroj je možné přizpůsobit přesně dle požadavků zákazníka: např. díky výklopné kameře lze na přístroji provádět kontrolu řezné geometrie a vše podrobně dokumentovat. Často využívaným měřicím programem jak výrobci nástrojů, tak i firmami, kde se používají kulové frézy nebo frézy s rohovým rádiusem, je program pro skenování a vyhodnocení rádiusů »contur«.

V kombinaci s induktivním tepelným upínáním nástrojů je přístroj »redomatic« všestranným zařízením. Vedle všech výhod lez nástroje tepelně upnout s přesností ± 0,01mm – ideální řešení pro stroje s více vřeteny.

Výhody uživatele v pěti bodech:

  1. Na obsluze nezávislé a µ-přesné měření díky kamerovému zpracování obrazu »pilot«.
  2. Kontrola nulového bodu zamezuje výrobě zmetků a kolizi stroje kvůli chybně změřeným nástrojům – taková jedna chyba vychází cenově jako investice do nového seřizovacího přístroje Zoller.
  3. Kontrola nástrojů, jako je obvodové a čelní házení nebo stav řezné hrany včetně skutečných rozměrů zvyšuje životnost nástrojů, zlepšuje kvalitu povrchu a přesnost.
  4. Vyšší procesní bezpečnost ve výrobě díky definovaným měřicím procesům a kontrole tolerancí nástrojů.
  5. Rozhraní pro CAM systémy, měření seřizovacích listů a přenos dat přímo na řídicí sytém obráběcího stroje.
smile-merici_a_serizovaci_pristroj-ZOLLER_smile

Pro neustálý pohyb ve Vaší výrobě – SMILE

18. 01. 2018

Seřídit nástroj, vložit do stroje, poslat data na stroj a už létají třísky:

S přístrojem ZOLLER »smile« je možný přímý přenos dat do řídicího systému stroje.
Není to pouze bezpečnější než zadávání dat ručně, je to také mnohem rychlejší.

Výsledek sesít’ování: menší prostoje strojů, vyšší produktivita.

Zde najdete více informací.

ZOLLER_zidCode_scanning

Bezpečný a rychlý přenos dat díky ZOLLER identifikačnímu kódu »zid-Code«

27. 10. 2016

Bezpečný a rychlý přenos dat díky ZOLLER identifikačnímu kódu »zid-Code«

Jednoduchý, rychlý a bezpečný »zidCode«: toto nove efektivní řešení identifikace nástrojů a přenosu dat nepotřebuje žádné propojení do počítačové sítě. Data kompletního nástroje jsou přenášena pomocí QR kódu.
Průběh je naprosto jednoduchý: nástroje jsou seřízeny a proměřeny na měřicím a seřizovacím přístroji ZOLLER, veškerá data jsou zapsána do QR kódu a vytisknuta na etiketu. Následně dojde k přenosu skutečných změřených dat naskenováním QR kódu do odpovídajících políček řídicího systému CNC stroje. Tím jsou vyloučeny chyby vznikající chybným opisem a je garantována rychlost procesní bezpečnost.

Pokud Vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

Header-pilot-10

Rodina vertikálních seřizovacích přístrojů »smile« dostává nového člena

21. 06. 2016

V osvědčené řadě seřizovacích přístrojů »smile« dochází k inovaci v oblasti základní elektroniky. Dosavadní elektroniku »pilot 2.0« doplňuje nové kamerové zpracování obrazu s označením »pilot 1.0«. Tato novinka nabízí svým uživatelům všechny nezbytné funkce pro rychlé a jednoduché měření a seřizování standardních nástrojů. Samozřejmostí je dílenské velké a přehledné zobrazení břitu nástroje na panelu o velikosti 13,3“. Jak je již u všech nových elektronik z dílny ZOLLER zvykem, je i tato nástupní třída vybavena nejmodernějším hardwarem v provedení all-in-one (počítač je integrován do monitoru). Automatické rozeznání tvaru břitu, navigační systém »compass«, »cris 360«, projektorová funkce s náhledem na opotřebení břitu. To vše ve standardním vybavení za bezkonkurenční cenu.

Další informace najdete v letáku

Heidenhain_iTNC530

Přímý výstup změřených dat na řídicí systém Heidenhain iTNC

01. 02. 2016

Standardní postup seřízení nástroje probíhá následovně: Po změření, seřízení a kontrole nástroje obsluha vytiskne etiketu s naměřenými výsledky a tento nástroj vkládá do zásobníku stroje. Hodnoty z etikety obsluha manuálně přepíše do řídicího systému stroje a tento krok opakuje pro každý nástroj při každé jeho výměně.
Zdá se Vám tento postup i přes výrazné zkrácení přípravných časů zdlouhavý? Přepsala již někdy obsluha stroje chybně korekci do stroje, například došlo k posunutí desetinné tečky? Máte řídicí systém Heidenhain iTNC 530?
Existuje jednoduché, rychlé a mnohokrát otestované řešení od firmy ZOLLER.
Po proměření a seřízení všech nástrojů jen vyberete prstem grafiku příslušného stroje a stisknutím jednoho tlačítka na dotykovém monitoru přístroje ZOLLER odešlete veškeré naměřené hodnoty po zadání T-čísla přímo do tabulky nástrojů (TOOL.T) obráběcího stroje. Dojde k doplnění tabulky nástrojů ve stroji (ne přepsání celé tabulky). Dříve než obsluha přejde od seřizovacího přístroje k obráběcímu stroji, jsou veškeré hodnoty již zapsány na správném místě. To vše během sekundy a bez možnosti vzniku chyby při přepisu z etikety.
Můžeme Vám nabídnout i bezpečnostní dotaz, vázaný k jednotlivému stroji – každý stroj dostane unikátní kód. Před odesláním dat do tabulky nástrojů je obsluha vyzvána k zadání tohoto kódu, který je možné i barevně odlišit pro každý stroj.
Přímý zápis do tabulky jsme již dělali i pro systém iTNC 430 a nyní je ve vývoji i pro verze 620 i 640. Veškeré nastavení a odladění postrprocesoru provádí české zastoupení ZOLLER.

Pokud Vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

článek Zoller - Se smyslem pro detail

Se smyslem pro detail

29. 01. 2016

Každý nástroj pracuje pouze tak přesně, jak je změřen a seřízen. Aby nedocházelo při měření k velkým odchylkám, nabízí firma Zoller Austria ideální řešení pro každou oblast měření, seřizování a kontrolu nástrojů.

ZOLLER_měřicí_seřizovací_Smile

Nový měřicí přístroj »smile« s druhou kamerou pro kontrolu řezné geometrie

09. 04. 2015

Pro axiální a radiální inspekci a kontrolu tvarů rádiusů, úhlů, vzdáleností stejně jako opotřebení je nyní přístrojová řada »smile« vybavena výklopnou kamerou (volitelná opce). Násvitová kamera s 50-ti násobným zvětšením břitu nástroje. Prstencové LED světlo osvědčené již několika generacemi přístrojů všech typových řad.

To vše v kombinaci s fantastickým softwarem »pilot 3.0« Vám umožňuje rychlou kontrolu přímo ve výrobním procesu včetně tisku protokolů.