smile-merici_a_serizovaci_pristroj-ZOLLER_smile

Pro neustálý pohyb ve Vaší výrobě – SMILE

18. 01. 2018

Seřídit nástroj, vložit do stroje, poslat data na stroj a už létají třísky:

S přístrojem ZOLLER »smile« je možný přímý přenos dat do řídicího systému stroje.
Není to pouze bezpečnější než zadávání dat ručně, je to také mnohem rychlejší.

Výsledek sesít’ování: menší prostoje strojů, vyšší produktivita.

Zde najdete více informací.

ZOLLER_zidCode_scanning

Bezpečný a rychlý přenos dat díky ZOLLER identifikačnímu kódu »zid-Code«

27. 10. 2016

Bezpečný a rychlý přenos dat díky ZOLLER identifikačnímu kódu »zid-Code«

Jednoduchý, rychlý a bezpečný »zidCode«: toto nove efektivní řešení identifikace nástrojů a přenosu dat nepotřebuje žádné propojení do počítačové sítě. Data kompletního nástroje jsou přenášena pomocí QR kódu.
Průběh je naprosto jednoduchý: nástroje jsou seřízeny a proměřeny na měřicím a seřizovacím přístroji ZOLLER, veškerá data jsou zapsána do QR kódu a vytisknuta na etiketu. Následně dojde k přenosu skutečných změřených dat naskenováním QR kódu do odpovídajících políček řídicího systému CNC stroje. Tím jsou vyloučeny chyby vznikající chybným opisem a je garantována rychlost procesní bezpečnost.

Pokud Vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

Header-pilot-10

Rodina vertikálních seřizovacích přístrojů »smile« dostává nového člena

21. 06. 2016

V osvědčené řadě seřizovacích přístrojů »smile« dochází k inovaci v oblasti základní elektroniky. Dosavadní elektroniku »pilot 2.0« doplňuje nové kamerové zpracování obrazu s označením »pilot 1.0«. Tato novinka nabízí svým uživatelům všechny nezbytné funkce pro rychlé a jednoduché měření a seřizování standardních nástrojů. Samozřejmostí je dílenské velké a přehledné zobrazení břitu nástroje na panelu o velikosti 13,3“. Jak je již u všech nových elektronik z dílny ZOLLER zvykem, je i tato nástupní třída vybavena nejmodernějším hardwarem v provedení all-in-one (počítač je integrován do monitoru). Automatické rozeznání tvaru břitu, navigační systém »compass«, »cris 360«, projektorová funkce s náhledem na opotřebení břitu. To vše ve standardním vybavení za bezkonkurenční cenu.

Další informace najdete v letáku

Heidenhain_iTNC530

Přímý výstup změřených dat na řídicí systém Heidenhain iTNC

01. 02. 2016

Standardní postup seřízení nástroje probíhá následovně: Po změření, seřízení a kontrole nástroje obsluha vytiskne etiketu s naměřenými výsledky a tento nástroj vkládá do zásobníku stroje. Hodnoty z etikety obsluha manuálně přepíše do řídicího systému stroje a tento krok opakuje pro každý nástroj při každé jeho výměně.
Zdá se Vám tento postup i přes výrazné zkrácení přípravných časů zdlouhavý? Přepsala již někdy obsluha stroje chybně korekci do stroje, například došlo k posunutí desetinné tečky? Máte řídicí systém Heidenhain iTNC 530?
Existuje jednoduché, rychlé a mnohokrát otestované řešení od firmy ZOLLER.
Po proměření a seřízení všech nástrojů jen vyberete prstem grafiku příslušného stroje a stisknutím jednoho tlačítka na dotykovém monitoru přístroje ZOLLER odešlete veškeré naměřené hodnoty po zadání T-čísla přímo do tabulky nástrojů (TOOL.T) obráběcího stroje. Dojde k doplnění tabulky nástrojů ve stroji (ne přepsání celé tabulky). Dříve než obsluha přejde od seřizovacího přístroje k obráběcímu stroji, jsou veškeré hodnoty již zapsány na správném místě. To vše během sekundy a bez možnosti vzniku chyby při přepisu z etikety.
Můžeme Vám nabídnout i bezpečnostní dotaz, vázaný k jednotlivému stroji – každý stroj dostane unikátní kód. Před odesláním dat do tabulky nástrojů je obsluha vyzvána k zadání tohoto kódu, který je možné i barevně odlišit pro každý stroj.
Přímý zápis do tabulky jsme již dělali i pro systém iTNC 430 a nyní je ve vývoji i pro verze 620 i 640. Veškeré nastavení a odladění postrprocesoru provádí české zastoupení ZOLLER.

Pokud Vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

článek Zoller - Se smyslem pro detail

Se smyslem pro detail

29. 01. 2016

Každý nástroj pracuje pouze tak přesně, jak je změřen a seřízen. Aby nedocházelo při měření k velkým odchylkám, nabízí firma Zoller Austria ideální řešení pro každou oblast měření, seřizování a kontrolu nástrojů.

ZOLLER_měřicí_seřizovací_Smile

Nový měřicí přístroj »smile« s druhou kamerou pro kontrolu řezné geometrie

09. 04. 2015

Pro axiální a radiální inspekci a kontrolu tvarů rádiusů, úhlů, vzdáleností stejně jako opotřebení je nyní přístrojová řada »smile« vybavena výklopnou kamerou (volitelná opce). Násvitová kamera s 50-ti násobným zvětšením břitu nástroje. Prstencové LED světlo osvědčené již několika generacemi přístrojů všech typových řad.

To vše v kombinaci s fantastickým softwarem »pilot 3.0« Vám umožňuje rychlou kontrolu přímo ve výrobním procesu včetně tisku protokolů.

novinky_venturion_450

Nový měřicí a seřizovací přístroj »venturion 450«

22. 05. 2014

Modulární prémiová třída! Nový přístroj »venturion 450« doplňuje tuhle úspěšnou řadu o další model. S větším standardním měřícím rozsahem a množstvím atraktivních opcí neohromí nový »venturion 450« ve stylovém outfitu jen technikou, ale rovněž povedeným designem. Několik ocenění za design hovoří samo za sebe.

Jedinečná ergonomie, nejvyšší flexibilita a preciznost charakterizují nový měřící a seřizovací přístroj »venturion 450«.

Robustní »venturion« je ideální pro každou výrobu s CNC stroji – jedno jestli pro soustruhy nebo frézovací stroje, obráběcí centra – splňuje požadavky na nejvyšší přesnost u velice malých nástrojů stejně jako pro použití u velkých a těžkých nástrojů. Zákazník získá přesně takový přístroj, který potřebuje a profituje z výrazného zvýšení produktivity.

img_smile_pilot2mT

Nový přístroj »smile« s elektronikou »pilot 2 mT«

01. 03. 2014

Nový měřicí a seřizovací přístroj »smile/pilot 2 mT« pro obráběcí nástroje navazuje na úspěchy přístrojové řady »smile« ve skupině ZOLLER. Díky uživatelsky přátelskému, individuálnímu a nejnovější technologií vybavenému kamerovému zpracování obrazu, je nový »smile/pilot 2 mT« konkurencí nedostižný. Hlavním znakem technologie ovládání ZOLLER myTouch »pilot 2 mT« jsou moderní dotykové funkce, které je možné rychle přizpůsobit individuálním požadavkům uživatele.